Olešnice - Bouzov

19.11.2012 10:46

Olomouc – Třetí listopadový víkend byl na Olomoucku počínaje krajským přeborem a konče IV. třídou věnován dohrávkám zápasů, které se pro nepřízeň počasí neuskutečnily v říjnu. Zcela poslední utkání bylo sehráno v Olešnici u Bouzova.  

1.FC Olešnice – Sokol Bouzov 0:0. 

Dohrávkou ve III. třídě bylo pravé derby. Bouzov a Olešnice jsou obce vzdálené od sebe pouhé tři kilometry, a kdo zná fotbalovou historii tohoto koutku olomouckého okresu ví, že léta hrála Olešnice jako „B“ družstvo Bouzova. Až v roce 2009 se Olešničtí stali samostatným klubem a v ročníku 2009/2010 nastoupili ve IV. třídě a po dvou letech postoupili do třídy třetí. Peripetie Bouzovských jsou rovněž známé. Vyšplhali se až do I.A třídy, ale díky nedostatku finančních prostředků mnoho nechybělo, aby bouzovský fotbal úplně skončil. Díky obětavosti několika nadšenců se však fotbal na Bouzově hraje, byť „jen“ ve III. třídě. A fanoušci obou klubů jsou rádi. Přišlo jich na olešnické hřiště ke dvěma stovkám, každý tým měl svůj vlastní kotel, prostě derby jak má být. Horší to bylo s fotbalovým kořením. Přes řadu šancí i střeleckých pokusů se diváci gólu nedočkali. Zápasu však nechyběla dramatičnost. Zejména v závěru se oba týmy předháněly v zahazování šancí a gólů mohlo padnout hned několik. V úvodu utkání měli více ze hry hosté a v první desetiminutovce mohli zatížit konto domácích minimálně dvakrát. Domácí se dostávali do hry postupně a ve 30. minutě pohrozili přímým volným kopem Semiana, který lízl břevno. O tři minuty později chybovala obrana hostů, ale nabídnutou šanci Vitoul nevyužil. Ve druhém poločase zvyšovali domácí tlak, ale hosté byli nadále nebezpeční. V 73. minutě odcentroval Losa nádherný míč do vápna na hlavu M. Konečného, ale jeho perfektní hlavičku domácí gólman Snášel zázračně vytáhl na roh. S přibývajícími minutami hostům ubývaly síly rychleji než domácím a ti se stále více tlačili k brance Bouzova. Pokud neposlali míč vedle nebo nad, stál v bouzovské brance gólman Šmíd, který vyřešil několik velmi ošemetných situací a čisté konto udržel.

 

Rozhodčí: Radek Seidl. ŽK: 79. Zámečník – 61. Kubíček, 89. Kučera. Diváků: 200. Olešnice: Snášel – Zapletal, Kukrle (82. Kopečný), Dvořáček, Haic, Zámečník, Pospíšil, T. Kamler, M. Kamler, Tylšar (46. Blekta), Semian (67. Sasák). Trenér Pavel Bárta. Bouzov:  Šmíd – Škrabal, R. Konečný, Flášar, Kubíček, Jaroš (27. Kučera), M. Konečný (86. Ryšlink), Losa , Vitoul (49. Wagner), Kyselák, Řezníček. Trenér Karel Procházka. (bin)  

Zpět

Vyhledávání

© 2011 Všechna práva vyhrazena.